JALGSI TARTUST SANTIAGOSSE

On foot from Tartu to Santiago

Maailma lõppu / To the End of the World: Santiago – Finisterre – Muxía

leave a comment »

17.nov

Varahommik väikses Muxía-nimelises linnakeses Atlandi rannikul. Vaatan albergue aknast välja otse lahele – taevas ei ole päris selge, aga siia-sinna viskab päikeselaike. Jälle tuleb üks ilus päev. Hr Isa veel magab, ja ma loodan, et mõnda aega, nii et ma saan siin oma blogi-internetitoimetused ära teha, ilma, et tema minu kõrval igavlema peaks. Täna öösel ööbisime väga mõnusas eraalbergues nimega Delfin. Olime siin ainukesed, mis oli vahelduseks väga hea. Seltsis on segasem, aga me oleme nüüd juba kuu aega järjest kogu aeg oma magamistuba väiksema või suurema arvu teiste palveränduritega jaganud. Üle hulga aja oli tõesti mõnus ka omaette olla. Seda enam, et tegu on koduselt hubase alberguega (suur kontrast võrreldes Galicia riiklike alberguedega). Isegi oma muusika saad valida. Hetkel turgutab kargelt värske Vivaldi mu mõttetööd.

Early morning in a little town called Muxía, by the Atlantic. I am sitting by the window of our albergue and looking out onto the gulf. This night we were just by ourselves – me and dad. Meeting other pilgrims is one of the best things on the camino. Yet, it was so nice to have our own place for a change after having shared our bedroom with a variable number of other pilgrims for a month. This cosy albergue, Delfin, has a very home-like feel.

A selection of videos from our way to Finisterre and Muxía will follow. If everything goes as planned, another blog entry should appear here in a few days with lots of videos. After that the next entry will be posted in a few weeks, hopefully already from home …

Järgnevad mõned videomeenutused meie teekonnast Santiagost Atlandi ookeanini, mis ma arvan, räägivad iseenda eest. Kui kõik läheb plaanikohaselt, siis mõne päeva pärast peaks siia ilmuma veel üks blogikanne rohke videomaterjaliga. Seejärel tuleb järgmine kanne kokkuvõtetega loodetavasti juba kodust. Asusimegi tasapisi tagasisõiduvõimaluste kohta infot koguma. Naasta on plaanis samamoodi veoautodega, nagu Prantsusmaale kohalegi tuldud sai. Ainult et siit tagasi Eestisse on küüti omaagu keerulisem leida – asume ju nüüd üsna Euroopa lõpus, kus Eestist käijaid juba päris vähe. Kui kellelgi on juhtumisi selles osas meile kasulikku infot jagada, siis võtke julgesti ühendust, kas sellele blogile kommentaari jättes, Facebooki kaudu, vms.

Pildikesi teelt Finisterre poole


Some pictures and ramblings from the way towards Finisterre


Maailma lõpus – Finisterre neeme ninas


At the end of the world – Cape Finisterre


Atlandi ookeanini jõudes said palverändurid lõpuks ometi rännuhigi ja -saasta oma nahalt maha pesta … / Arriving at the Atlantic Ocean the pilgrims could finally clean themselves of the muck and filth that had accumulated on their skin during the long journey …


Otsime küüti yle Atlandi 😉 / Trying to hitch a ride over the Atlantic 😉


Ookeanivaated / Ocean views


Written by maari13

november 19, 2013 kell 11:56 p.l.

Posted in Uncategorized

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: