JALGSI TARTUST SANTIAGOSSE

On foot from Tartu to Santiago

Teele, teele, kurekesed / Ready, Steady, Go!

4 kommentaari

cDSC_0430

Ja olemegi teel! Mina olen veoautojuht Kalevi seltsis Leedus. Täna ööseks jõuame Poola ja ööbime Suwalki all. Minu isa on koos autojuht Jaaniga aga juba Saksamaal. Olin algselt lootnud, et leiame endale kaks rekkat (veoautos on koht ainult ühele kaasreisijale), mis koos kuhugi meie palverännu alguspunkti lähistele sõidavad, või siis vähemalt enam-vähem ühel ajal sinna jõuavad, aga päris nii hästi meil ei läinud – ei ole see liiklus siin Eesti ja Edela-Prantsusmaa/Põhja-Hispaania vahel sugugi nii tihe. Tuli oma visiooni natuke korrigeerida ja oma nõudmistes pisut järeleandmisi teha – muidu me oleksimegi võinud ootama jääda.

Kui meie kevadisel Santiago-retkel, ema ja tädi Iiviga, osutus, et keegi Hispaanias vajas minu ID-kaarti rohkem kui mina ise, ning mu õde mu passi mulle Santiagosse postitas, mille DHL täiesti imestus- ja imetlusväärse kiirusega mulle kohale toimetas, avaldasin arvamust, et mulle meeldiks ka ise DHLiga reisida … Nii uskumatu, kui see ka ei ole, aga ma olengi nüüd DHLiga teele postitatud! Tõsi küll, mitte kiirsaadetisena, vaid maad mööda, aga ikkagi DHLiga – DHL Freight EE töötajad aitasid meil endale transporti leida.

c_arne_taksid

Isa taksid leidsid endale ajutise kodu minu sõbra ja trennikaaslase Arne juures. Kuu aega tegelevad nad intensiivselt kommete õppimise ja spirituaalse kasvatusega ning järgivad mitmekülgset spetsiaalselt neile välja töötatud fitness-programmi. Iga hommik algab päikesetervitusega, millele päeva jooksul järgneb mitmeid muid füüsilisi harjutusi – et neist kapriissetest lisakilodest lahti saada ning järgmiseks maratoniks vormis olla. Programmi ajal toitutakse üksnes tervislikust taimetoidust. / Mr Dad’s dogs have a temporary home at Arne’s (my friend and training partner) place, where for one whole month they will be taught good manners, the spiritual path of yoga, and undergo an intensive fitness programme to get ready for the next marathon. All this while feeding on wholesome vegetarian food.

Isa auto läks Liepajast Travemündesse laevaga. Seda võimalust kasutatakse palju – säästab natuke aega ning samuti on see autojuhtide sõidugraafikute kohaselt tihti otstarbekas. Neil on täpselt ära reglementeeritud, kui palju tunde nad päevas, kui palju järjestikuseid päevi, jms nad sõita võivad – vahepeal on vaja teha üks 24-tunnine ja üks 45-tunnine paus. Samas, kui autojuhile makstakse sõidukilomeetrite pealt, siis on maad mööda minek autojuhi jaoks finantsilises mõttes kasulikum. Eks need otsused sõltuvad mitmetest teguritest. Minu auto sõidab maad mööda. Laevaga minek tähendab, et kaasreisijal peab samuti laevapilet olema. Lisaautojuhi pilet maksab 100 eurot. See aga sisaldab lisaks kajutikohale ka kolm korda päevas korralikku kõhutäit. See ju jällegi hea, et Hr Isa saab veel mõned korrad korralikult süüa enne valdavalt saiast ja juustust koosnevale dieedile üleminekut. Mina see-eest saan maad mööda minnes jällegi raha kokku hoida. Isa jõuab prognoosi kohaselt teisipäeva õhtuks Bayonne’i ning mina jõuan sinna nii neljapäeva hommiku või lõuna paiku.

Kui ma enda ja Hr Isa reisi ette valmistada rabelesin, siis üllatas tädi Iivi mind sooviga ka veelkord Santiago-teele kõndima minna. Aitasin tal temale ja tema sõbrannale Sirjele lennupiletid ära broneerida ja varustasin teda mitmesuguse vajaliku info ning näpunäidetega. Iivi ja Sirje alustavad oma seekordset palverännakut 21. oktoobril Leonis. Oleneb, milliseks meie päevateekonnad kujunevad, aga pole üldsegi võimatu, et me Iivi ja Sirje kusagil Santiago lähistel kinni püüame.

Finally we are off! Mr Dad is already in Germany, I am still in Lithuania, but will shortly cross over to Poland. Initially I had hoped to find two trucks for us to take us close to the starting point of our camino, that would travel together or at least reach our drop-off point approximately at the same time. However, it turned out that the freight traffic between Estonia and South-Western France / Northern Spain is not that heavy, and I had to adapt my vision accordingly. My dad will arrive in Bayonne sometime Tuesday evening and I’ll get there Thursday morning or around noon.

When my sister sent me my passport (my ID card had been stolen) to Santiago at the end of my previous camino last spring, I was very surprised at the speed with which DHL was able to deliver it. I joked that I’d like to travel by DHL myself too. Believe it or not – this time I am actually travelling by DHL! The people at DHL Freight EE helped us to find the trucks heading to a destination suitable for us. I am not an express delivery, but hopefully a safe, comfortable and enjoyable delivery.

When I was busy making preparations for my dad’s and my trip, my aunt Iivi surprised me with her wish to walk the camino again herself too. I helped her to book the flights for her and her friend Sirje to Spain. They will start their walk on 21. Oct in Leon. It will depend on the distances which we will cover each day, but it is not at all impossible that my dad and I will catch up with them somewhere slightly before Santiago.

Finally, I will present some pre-camino basic stats of Mr Dad – possibly some of them will be different at the end of our trip:

Age: 62
Weight: 110 kg
Waist: 118 cm
Smokes: 2 packs in 3 days
Command of Spanish: can say “hijo de puta”

To respect the principle of equality, here are also my own basic stats:

Age: young
Weight: small
Waist: small
Smokes: no
Command of Spanish: good, even great

cDSC_0433

Leidsime endale palverännuteel asuva raudristi Cruz de Ferro juurde viimiseks sobivad kivid minu lapsepõlvekodu juurest / We found suitable stones to take with us to the iron cross Cruz de Ferro on the pilgrimage path in front of my childhood home.

Nüüd aga panen siia kirja mõned Hr Isa lähteandmed – ehk on rännaku lõpuks neis teatavaid muutusi:

vanus: 62
kaal: 110 kg
vööümbermõõt: 118 cm
suitsetab: 2 pakki 3 päeva jooksul
hispaania keele oskus: oskab öelda “hijo de puta”

Ja võrdsuse mõttes toon ära ka enda lähteandmed:

vanus: noor
kaal: väike
vööümbermõõt: väike
suitsetab: ei
hispaania keele oskus: hea, isegi väga

Suur aitäh DHL Freight EE-le, kes meil trasporti leida aitas! Suur aitäh Kickbike.ee-le mulle selleks ettevõtmiseks tõukeratta laenamise eest! Suur aitäh Veloplusile, kellelt sain tubli soodustuse selle ratta ostmiseks, millega isa seekord sõidab (aga mis pärast saab minu omaks)! Suur aitäh Tartu Velospetsi poele kiire, operatiivse ja soodsa viimase hetke rattaputitamise eest! Suur aitäh Digizone’ile vahva reisikaaslase GorillaPodi eest! Suur aitäh ISC-le, kes Hr Isale dressi kinkis! Suur aitäh Matkaspordile, kes meile väga korraliku allahindluse tegi! Suur aitäh Popspordile ostusoodustuse eest! Suur aitäh kõigile, kes nõu või jõuga või muul moel on meil aidanud see ettevõtmine käima lükata!

Meiega tegelikult reisile kaasa tulnud kaunites rahvusvärvides ratastega / With the bikes in the colours of the Estonian flag - blue, black, white - that actually came with us on the trip.

Meiega tegelikult reisile kaasa tulnud kaunites rahvusvärvides ratastega / With the bikes in the colours of the Estonian flag – blue, black, white – that actually came with us on the trip.

Written by maari13

oktoober 14, 2013 kell 4:20 e.l.

Posted in Uncategorized

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Õnn kaasa ja nael kummi!

  The Driimer

  oktoober 14, 2013 at 5:27 e.l.

 2. Tervitused ränduritele! Koera ülekaaluga on kõige tõhusam võidelda just liharohke dieediga. Lubasime takse toiduga toetada. Kuhu võime toidukoti toimetada?

  Õnnelikku reisi soovides,
  Katrin&Ivar

  Katrin Kirst

  oktoober 21, 2013 at 10:09 e.l.

 3. mõista, mõista kes on liiga armas nagu hiireke aga saba ei ole? http://vimeo.com/31775396

  Tarmo

  oktoober 24, 2013 at 8:23 p.l.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: